به مجموعه شیائومی اپال خوش آمدید

مکش و کارایی جارو های رباتی

Sunday، ۳۰ Khordaad ۱۴۰۰

جاروبرقی رباتی هوشمند شیائومی از همان روز اول کاربران خود را به خاطر قدرتمندی و قیمت پایین خود تحت تأثیر قرار داد. خیلی از افراد می خواستند بفهمند که طراحان چگونه توانسته اند چنین دستگاه خوبی را طراحی کرده اند، و همچنین بفهمند که چگونه این جاروبرقی وظایف خود را انجام می دهد.

بسیاری از جارو های رباتی با نام وکیووم (Vacuum) شناخته میشوند

خلا یا وکیووم چیست؟

«خلأ» (Vacuum) حجمی از فضا به شمار می‌رود که اساسا خالی از ماده است؛ بنابراین فشار گاز در آن بسیار کمتر از فشار استاندارد اتمسفری است. ریشه واژه Vacuum از صفت لاتین «Vacuus» به معنای «خالی» گرفته شده است، اما فضا هرگز نمی‌تواند کاملا خالی باشد.

خلأ با واحد فشار اندازه‌گیری می‌شود. واحد فشار در SI، پاسکال با به اختصار (Pa) است...

پاسکال (Pascal)، با نشان Pa، یکای فرعی اس‌آی (SI) برای اندازه‌گیری فشار است که در اندازه‌گیری فشار داخلی، تنش، مدول یانگ و مقاومت کششی نهایی به کار می‌رود. این یکا به صورت یک نیوتون بر متر مربع تعریف می‌شود.

یکاهای چندگانه رایج پاسکال عبارتند از: هکتوپاسکال (۱ هکتوپاسکال = ۱۰۰ پاسکال) که برابر با ۱ میلی‌بار است و کیلوپاسکال (۱ کیلوپاسکال = ۱۰۰۰ پاسکال) که برابر با ۱ سانتی‌بار است.

یک پاسکال، فشاری است که توسط نیرویی به بزرگی یک نیوتن به صورت عمود بر مساحتی به طول یک متر مربع اعمال می شود.

برهمین مبنا وقتی جاروی رباتی مکشی معادل 3000 پاسکال دارد یعنی 3000 نیوتون تنش کششی مکش جارورباتی با سطح است.

نحوه نظافت جارو رباتی هوشمند با استفاده از برس و مکش باعث می شود تا نظافتی حتی بهتر از جاروبرقی های معمولی به شما ارائه دهد.

همچنین با توجه به اینکه جاروهای رباتیدر خانه های ایرانی با وجود فرش و موکت عملکرد خوبی داشته و تا کنون بسیاری از خریداران این جارو از عملکرد آن رضایت داشته اند بنابرین می توان نتیجه گرفت که عملکرد خوبی دارد و نظافتی در حد جاروبرقی های معمولی به شما ارائه می دهد، با این تفاوت که در این ربات شما فقط یک دکمه را فشار می دهید و بقیه کارها با ربات است.

بسیاری از جارو های رباتی شیائومی، قابلیت تشخیص فرش و افزایش قدرت مکش بر روی فرش را دارد.

برای بسیاری از کاربران سوال مهم این است که جارورباتی آیا از لبه فرش یا موکت رد میشود؟

باید گفت بله: بخاطر وجود چرخ ها و حالت ارتجاعی چرخ ها جارورباتی قابلیت رد شدن از موانع تا ارتفاع 20 میلی متر را دارا میباشد...

برای خرید میتوانید به لینک زیر مراجعه و تمامی جارو های رباتی را مشاهده نمایید:

https://xiaomiopal.ir/category/%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C